International Grand Markets in Finland

logo2016

Kansainväliset Suurmarkkinat | International Grand Markets

Suom-Suurm-Logo

Kiitokset niin kauppiaille, kuin tapahtumassa käyneille asiakkaille!

19 paikkakuntaa ja viisi kuukautta upeita markkinoita ympäri Suomea! Kiertueella vieraili huikeat noin 1,5 miljoonaa kävijää, josta suuri kiitos kaikille. Olemme käynnistäneet ensi vuoden suunnittelun ja toivotamme kaikki tervetulleiksi upeaan kansainväliseen markkinatunnelmaan jälleen ensi vuonna.

Thanks to all the market traders and the customers!

19 citys and five months of wonderful markets all over Finland! The tour was visited by a amazing about 1.5 million visitors, for which a big thank you to everyone. We have started planning for next year and we welcome everyone to the wonderful international market atmosphere again next year.

Tervetuloa turvallisille ja upeille markkinoille

KANSAINVÄLISET SUURMARKKINAT KIERTUE JÄLLEEN TOUKO-SYYSKUUSSA 2023

Suomen johtava tapahtumaelinkeinon asiantuntija TMK Tori- ja markkinakaupan palvelukeskus järjestää touko-syyskuussa 2023 kahdeksantoista kaupunkia käsittävän Suurmarkkinakiertueen, jossa samassa kokonaisuudessa ovat Kansainväliset Suurmarkkinat. 

Mukana on yrittäjiä yli 30 eri maasta ja lukuisista Suomen eri maakunnista erikoistuotteineen. Suurmarkkinoilla keskeisenä ideana onkin, että markkinoilla on myynnissä eri maiden ja maakuntien erikoistuotteita, niin että niiden valmistajat/kasvattajat ovat itse myymässä ja esittelemässä tuotteitaan. Luvassa onkin sisällöllisesti ja visuaalisesti upeita sekä elämyksellisiä osastoja. Myös toinen toistaan upeampia kansainvälisiä ruokaosastoja on runsaasti tarjoten syötävää jokaiseen makuun. Mukana on toki paljon muutakin kuin vain ruokaa eli esim. käsitöitä ja tekstiileitä on runsaasti tarjolla unohtamatta upeaa lasten tivolia.

Tästä löydät kuvia aikaisempien vuosien markkinoilta.

Joten kannattaa seurata meitä Facebookissa ja Instagramissa, jotta pysyt ajan tasalla.

Tulevat tapahtumat 2023:

Tampere 17.-21.5.2023 (5 days)
Kerava 25.-28.5.2023
Seinäjoki 1.-4.6.2023
Jyväskylä 8.-11.6.2023
Lahti 15.-18.6.2023
Mikkeli 22.6.-25.6.2023
Lappeenranta 29.6.-2.7.2023
Turku 6.-9.7.2023
Kristiinankaupungin Kesämarkkinat 13.-16.7.2023
Rauma 26.7.-29.7.2023
Joensuu 3.-6.8.2023
Kuopio 10.-13.8.2023
Oulu 17.-20.8.2023
Tornio 24.-27.8.2023
Rovaniemi 31.8.-3.9.2023
Kokkola 7.-10.9.2023
Hyvinkää 14.-17.9.2023
Helsinki 21.9.-1.10.2023 (11 days)


Pidätämme oikeuden muutoksiin.